دوره عملی بازاریابی بین‌المللی

گام به گام آموزش عملی برای شروع موفق بازاریابی بین ‏المللی محصولات صادراتی با کمک ابزارهای نوین تجارت

شروع صادرات و رسیدن به صادرات موفق یکی از زیباترین تجربیات هر کسب‌‏وکاری به حساب می‏‌آید. به گفته بزرگان تجارت اصلی‏‌ترین و چالشی‌‏ترین بخش موجود در فرآیندهای صادرات، بخش بازاریابی است. فرد یا مجموعه‌‏ای که دانش و مهارت لازم برای بازاریابی صادراتی محصولاتش را در اختیار داشته باشد، بخش عمده‏ای از مسیر صادرات موفق را طی کرده است.

دوره آموزش صادرات

مزایای شرکت در دوره بازاریابی صادراتی

لیست مشتری سولوتیس

امکان شرکت به صورت آنلاین یا حضوری

راهنمای صادرات سولوتیس
جلسات پشتیبانی منظم هفتگی
اطلاعات بازارهای صادراتی
امکان همکاری بلند مدت
مشاوره صادرات سولوتیس
محتوای تخصصی و بروز
خدمات سولوتیس

ضمانت رضایت کامل  

با شرکت در دوره عملی بازاریابی بین ‏المللی سولوتیس چه چیزهایی بدست خواهید آورد:

    با ابزارها و شیوه‌‏های نوین بازاریابی بین‏ الملل جهت صادرات موفق بصورت کاملا کاربردی آشنا خواهید شد.

    در حین برگزاری دوره با راهنمایی کارشناسان سولوتیس، مسیر صادرات محصولاتتان را شفاف خواهید کرد.

    با انجام تمرین‌‏های عملی در حین برگزاری دوره، مهارت‌‏های بازاریابی بین‏ الملل خود را به شکل ملموسی ارتقا خواهید داد.

     امکان این را خواهید داشت که بصورت مستقل پس از اتمام دوره‌‏ی آموزشی کسب‌‏وکار صادراتی خود را آغاز نمایید.

     فرصت این را خواهید داشت تا به عنوان متخصص بازاریابی بین‏‌الملل با شرکت‏‌های مختلف همکاری صادراتی داشته باشید.

توضیحات دوره

دوره عملی بازاریابی بین ‏المللی با هدف توانمند کردن فعالین و علاقه‌‏مندان به حوزه صادرات، براساس بروزترین شیوه های آموزش بازاریابی خارجی و بصورت کاملا کابردی طراحی شده است. این دوره دارای چهار بخش (گام) اصلی می‌‏باشد که سه بخش اول شامل مطالب آموزشی همراه با انجام پروژه‌‏های عملی بوده و بخش چهارم شامل پیاده‏‌سازی برنامه بازاریابی صادراتی جهت یافتن مشتری مناسب و شروع مذاکرات فروش می‌‏باشد.

گام اول ( یک هفته)

چگونه اطلاعات لازم برای شروع صادرات را جمع آوری نماییم؟

در طی این گام که در طول دو هفته برگزار می‌‏گردد در قالب مثال‌‏های عملی نحوه کار با ابزارهای مختلف تجارت بین‏‌الملل برای جمع‌‏آوری اطلاعات مورد نیاز صادرات را کسب‏ می‌‏نمایید. در انتهای این گام با کار کردن بر روی یک پروژه واقعی صادراتی مطالب فرا گرفته شده در طول دوره را بصورت عملیاتی مورد استفاده قرار خواهید داد. از جمله مباحث پوشش داده شده در این گام عبارتند از:

+ نحوه پیدا کردن کد بین ‏المللی کالا و الزامات محصول برای صادرات
+ بررسی تقاضای محصول در بازارهای مختلف
+ شناسایی رقبای بازار
+ کشف هزینه‌‏های صادرات و قیمت محصول
+ شناسایی قوانین، تعرفه‌‏ها و مجوزات صادرات محصول
+ راهکارهای جمع‌‏آوری اطلاعات میدانی
+ معرفی ابزارهای مفید، بسیار کاربردی و رایگان تجارت بین ‏الملل

گام دوم ( دو هفته)

چگونه بازار مناسب برای شروع صادرات را انتخاب نماییم؟

پس از انجام موفقیت‏‌آمیز گام اول اکنون آماده‏ی آن شده‌‏اید که با شناخت روش‌‏های تحلیلی انتخاب بازار هدف، مناسب‌ترین بازار را  برای شروع فعالیت صادراتی‌تان را انتخاب نمایید. در طول دو هفته مورد نیاز برای این گام، با تحلیل همه جانبه یک بازار صادراتی بصورت عملی، برنامه اولیه صادرات خود را به عنوان پروژه پایانی این گام تکمیل می‏‌نمایید. از جمله مباحث پوشش داده شده در این گام عبارتند از:

+ بررسی شیوه‏‌های تحلیل یک بازار صادراتی
+ نحوه شناسایی مناسب‏‌ترین بازار برای صادرات
+ تحلیل رقبای فعال در بازار هدف
+ تحلیل هزینه‏‌های صادرات تا بازار هدف
+ شناسایی مزیت‌‏های رقابتی برای ورود به بازار مشخص
+ تهیه‏‌ی برنامه صادرات شرکت

گام سوم (یک هفته)

چگونه فعالیت‏‌های بازاریابی صادراتی خود را با موفقیت آغاز نماییم؟

حال که برنامه‏‌ی اولیه صادرات خود را تهیه نموده و بازار هدف مناسب خود را انتخاب نموده‌‏اید، زمان آن رسیده تا با شیوه‌‏های نوین بازاریابی بین‏ الملل آشنا شوید و در قالب پروژه‌‏های عملی نحوه کار با این ابزارها را بیاموزید. در  طول این گام که سه هفته به طول خواهد انجامید به تدریج با جمع‏‌بندی مطالب آموزشی، برنامه بازاریابی صادرات محصول خود را تهیه نموده و زیرساخت‏‌های لازم برای شروع فعالیت‏های بازاریابی خود را آماده می‌‏کنید. از جمله مباحث پوشش داده شده در این گام عبارتند از:

+ بخش‏‌بندی مشتریان هدف
+ نحوه ایجاد یک تصویر حرفه‌‏ای از خود در ذهن مشتریان
+ نحوه ارتباط موثر با مشتریان احتمالی
+ نحوه پیدا کردن مشتریان خارجی
+ ایجاد فرآیند فروش اصولی برای افزایش موفقیت در صادراتی
+ تهیه برنامه بازاریابی صادرات

گام چهارم (چهار هفته)

شروع پیاده‌‏سازی برنامه صادرات

به شما برای تلاش بی‏‌وقفه برای رسیدن به این مرحله تبریک می‏‌گوییم. شما اکنون با بهره‌‏مندی از دانش نوین صادرات و با در دست داشتن یک برنامه‏‌ی مناسب، آماده‏‌ی شروع فعالیت‌‏های بازاریابی صادراتی خود هستید. حال که با موفقیت تا بدین مرحله پیش آمده‌‏اید ما نیز متعهد خواهیم بود با ارائه خدمات پشتیبانی، به شما در پیاده‌‏سازی برنامه بازاریابی صادراتی‌تان کمک کنیم و با برگزاری جلسات منظم هفتگی تلاش کنیم تا شما در مسیر درست صادرات حرکت نمایید. مباحث تکمیلی پوشش داده شده در این گام عبارتند از:

+ شیوه‌های حمل بین‌الملل

+ اسناد تجاری

+ انتقال ارز

+ سفرهای تجاری

+ پرسش و پاسخ و رفع ابهامات

نظرات مشتریان درباره خدمات سولوتیس

نظرات مشتریان درباره خدمات سولوتیس

ثبت نام دوره آموزش بازاریابی صادراتی

این دوره در تابستان 1402 برگزار خواهد شد، جهت اطلاع‌رسانی از شرایط دوره و زمان شروع دوره اطلاعات خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما جهت راهنمایی برای ادامه ثبت نام با شما تماس بگیرند.

پاسخ به پرسش های متداول

جلسات آموزشی شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

در این جلسات ما گام به گام شما را همراهی خواهیم کرد تا دانش لازم برای بازاریابی یک محصول صادراتی را کسب نمایید و بتدریج مهارت‏‌های خود را در این زمینه ارتقا دهید. در کنار این آموزش‌­ها شما با کمک پشتیبانان مجموعه سولوتیس بصورت کاملا عملیاتی و کاربردی بر روی یک پروژه واقعی صادرات کار می­‌کنید و نهایتا مسیر صادرات محصولتان را می‌­توانید برای خود شفاف و عملیاتی کنید.

شیوه‌ی برگزاری جلسات دوره به چه صورت خواهد بود؟

این دوره شامل چهار گام می‏‌باشد که با حداکثر تعداد هشت نفر و بصورت حضوری و آنلاین در تهران برگزار می‏‌گردد. هر یک از گام‌‏های اول تا سوم شامل چندین کارگاه عملی هستند که در روزهای پایانی هفته برگزار می‏‌گردند و بعد از تکمیل موفقیت‏‌آمیز هر گام، گام بعدی آغاز می‌‏گردد. بعد از اتمام گام سوم نیز جلسات هفتگی پشتیبانی بطور مستمر طی چهار هفته به صورت حضوری و آنلاین در آخر هفته برگزار خواهد شد. بعد از اتمام دوره نیز کارشناسان سولوتیس پاسخگویی شرکت کنندگان در خصوص محتوای دوره آموزشی خواهند بود.

از کجا بدانم این دوره برای من مناسب است؟

اگر ارزیابی‌­های اولیه برای ورود به حوزه صادرات را انجام داده‌اید، و علاقه‏‌مند به شروع صادرات با حداقل سرمایه و ریسک هستید، این دوره دقیقا برای شما مناسب است.

این دوره مناسب چه کسانی نیست؟

 افراد و مجموعه­‌هایی که هیچگونه سابقه فعالیت کسب وکاری نداشته­‌اند، کسانی که هیچ دیدی نسبت به فرآیندهای صادرات ندارند و همچنین افرادی که انگیزه کافی برای ورود به حوزه صادرات را ندارند.

چه ضمانتی برای کاربردی و مفید بودن دوره وجود دارد؟

تیم سولوتیس همواره در تلاش بوده تا با بهره‌­مندی از بهترین و بروزترین ابزارها، در راستای ارتقای فرهنگ و دانش نوین صادرات تلاش نماید. در این دوره نیز تمام تلاش ما در جهت تهیه و ارائه محتوای آموزشی کاربردی برای کمک به شما جهت شروع سریع‌­تر و هوشمندانه‌­تر صادرات می‌باشد. با این وجود اگر به هر دلیلی بعد از شروع دوره، از کیفیت محتوای آموزشی رضایت کامل نداشتید، هزینه دوره بطور کامل به شما برگشت داده خواهد شد.

برای مشاوره جهت ثبت‌نام در دوره چکار باید کنم؟

برای ثبت درخواست اولیه می­‌توانید از فرم پایین صفحه استفاده نموده و یا درخواستتان را به واتساپ ما ارسال نمایید. بعد از دریافت اطلاعات شما، جلسه ارزیابی و مصاحبه با شما برگزار خواهد شد و در صورت مثبت بودن شرایط، مراحل تکمیلی ثبت‏‌نام شما مشخص خواهد شد.

نظرات مشتریان

whatsapp