سولوتیس
سولوتیس - در حال بارگذاری ...

پرسش‌های متداول در حوزه صادرات

پاسخ به پرسش‌های متداول

در مقالات به دنبال جواب سوال خود بگردید:

چنانچه در خصوص نحوه شروع صادرات سوال دارید، ما راهنمای کاملی در این خصوص تهیه کرده‌ایم. به این منظور پیشنهاد می‌کنیم بر روی دکمه زیر کلیک کرده و از راهنمای شروع صادرات استفاده نمایید.

یا جواب سوال خود را در همین صفحه بیابید:

سوالات عمومی در حوزه صادرات

شما در صادرات مجبور نیستید تمام امور رو خودتان به تنهایی به دوش بکشید. اگر برای شروع کار سرمایه ندارید، اما مهارت و تخصص‌هایی دارید که در صادرات به کار می‌آیند، می‌توانید به صورت مشارکتی با شرکت یا افرادی که سرمایه انجام کار را دارند و تخصص ندارند همکاری کنید.

قبل از شروع صادرات لازم است در مورد توانایی‌های خودتان و مجموعه به شناخت کافی برسید. به این ترتیب بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا برند شما صلاحیت ورود به بازارهای بین‌المللی را دارد یا بهتر است از یک برند دیگر مثل تولیدکننده استفاده کنید. حتی شما می‌توانید از برند مشتری خود برای صادرات استفاده کنید. البته توجه داشته باشید برای استفاده از برند دیگری نیاز به رایزنی و جلب رضایت خواهید داشت. احتمالا باید در قبال برخی امتیازات این کار را انجام دهید.

سوالات حوزه تحقیقات بازار و بازاریابی صادرات

به جز بازارهای سنتی مثل عراق و افغانستان، شما برای پیدا کردن مشتری و برقراری ارتباط اولیه و شروع صادرات نیازی به حضور فیزیکی در بازار هدف ندارید. اما بعد از مدتی و با هدف توسعه صادرات و حفظ مشتریان فعلی بهتر است گاهی در بازارهای هدف حضور فیزیکی داشته باشید.

می‌توانید هزینه ارسال را از مشتری بگیرید و برای حفظ مشتری به او اطمینان دهید که در صورت خرید محصول، درصدی از این هزینه به صورت تخفیف به وی برگشت داده خواهد شد.

سوالات در خصوص محصول صادراتی

وبسایت macmap.org برای این منظور آماده شده. شما می‌توانید با جستجوی کشور مقصد و نام محصول خود، الزامات صادرات محصول مورد نظر در بازار هدفتان را بیابید.

خیر، شما می‌توانید به عنوان یک واسطه، محصولات مورد نظر را از تولیدکننده خریداری کرده و اقدام به صادرات کنید. راه حل دیگر نیز این است که در نقش یک سرمایه گذار ظاهر شده و محصول مورد نظر با ویژگی‌های مد نظر خود را به کارخانه یا تولیدکننده سفارش دهید. همچنین می‌توانید یک شرکت صادراتی ثبت کرده و محصولاتی را از واسطه‌ها و تولیدکننده‌ها خریداری کنید.

سوالات در حوزه حمل و نقل و گمرک

خیر، علاوه بر بیمه باید مشتری خود را در خصوص نحوه باز کردن بسته‌بندی، سرهم کردن کالا و نحوه استفاده آموزش دهید تا به صورت ناخواسته به کالا آسیبی وارد نشود. به این منظور بهتر است طی یک نامه کتبی مراتب را اطلاع دهید.

بارنامه یک سند رسمی و بسیار مهم است که مالکیت کالا را نشان می‌دهد. بنابراین واردکننده هنگام تحویل کالا نیاز به بارنامه داشته و همچنین برای دریافت خسارت از بیمه نیز بارنامه نیاز است. این سند قابل انتقال به دیگری نیز می‌باشد.

سوالات در حوزه مسائل مالی صادرات

شما می‌توانید مبادله را با هر ارزی که برای خودتان و مشتری مقبولیت دارد انجام دهید. در واقع این مسئله بستگی به توافق طرفین دارد.

در هر صورت شما باید مراقب باشید که اطلاعات مشتری به دست دیگران نیفتد چون احتمال دارد با مشتری شما تماس گرفته و شما را دور بزنند. برای این منظور باید با افراد و شرکت‌های معتبر برای حمل و نقل و … کار کنید. راهکار دیگر استفاده از اطلاعات تماس جعلی است.

قوانین صادرات و مسائل حقوقی و قرادادها

همانطور که می‌دانید قبل از انتخاب محصول و بازار مورد نظر حتما باید در مورد قوانین کشور مقصد در خصوص محصول خود اطلاعات کسب کنید؛ چراکه برخی کشورها قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای واردات برخی محصولات در نظر گرفته‌اند. این قوانین را می‌توانید از سایت macmap.org استخراج نمایید.

به طور معمول، پرداخت عوارض واردات در کشور هدف برعهده واردکننده است . اما به این معنی نیست که برای شما بی‌اهمیت باشد. این مبلغ بر روی هزینه نهایی که واردکننده برای خرید و واردات محصول شما پرداخت می‌کند اثرگذار است. در نتیجه شما باید هنگام قیمت گذاری توجه داشته باشید که مشتری برای خرید همین محصول از رقبای شما در کشورهای دیگر چقدر باید عوارض پرداخت کند. در مواردی نیز ممکن است با توافق طرفین قرار بر این شود که پرداخت عوارض ورود محصول برعهده شما باشد که دراین صورت آن را در قیمت محصولتان لحاظ خواهید کرد.

چنانچه جواب سوال خود را پیدا نکردید، با ما تماس بگیرید:

whatsapp