بازاریابی صادراتی

مسیر صادرات و تجارت در عرصه بین‌الملل همواره تحت تاثیر عوامل مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فناوری هم در داخل و هم خارج از کشور قرار داشته و همین امر موجب شده است تا پیچیدگی‌های صادرات به نسبت سایر کسب‌وکارها بیشتر باشد. مجموعه سولوتیس براساس تحقیقات و اطلاعات استخراج کرده از صاحبین کسب‌وکارهای کوچک و متوسط علاقه‌مند و فعال در حوزه صادرات، خدماتی را برای تسهیل و توسعه صادرات تعریف کرده است تا از این طریق بتواند ارزشی درخور صادرکنندگان کشور فراهم نماید.

تسهیل و توسعه صادرات

با ما صادراتتان را توسعه دهید

خدمات ما برای بازاریابی صادراتی

شامل چه مواردی می‌شود؟

بسیاری از ما با موانع ذهنی زیادی برای شروع صادرات روبرو هستیم. اغلب با وجود داشتن دانش حداقلی برای شروع صادرات اما همچنان با شک و تردید به مسیر صادراتی خود می‌­نگریم. در این میان چیزی که به وفور در فضای آنلاین و آفلاین وجود دارد پکیج­‌های آموزشی صادرات است و چیزی که متاسفانه کمتر به چشم می­‌خورد آموزش‌­های بروز، کاربردی و قابل استفاده برای شروع سریع و همچنین فرآیندیست که این آموزش­‌ها گام به گام منتقل گردد تا بتواند بطور عملی توسط مخاطبین مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین وجود یک راهنما در ابتدای شروع مسیر صادرات که گام به گام با ما همراهی نماید قطعا می‌­تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

جلب اعتماد مشتریان برای صادرات
لیست مشتریان صادرات

احتمالا اگر شما هم تجربه­ اولیه صادرات را داشته باشید می­‌دانید که یکی از چالش‌­های موجود در مسیر توسعه صادرات و بازاریابی صادراتی، پیدا کردن مشتریان مناسب­‌تر و بیشتر برای گسترش صادرات محصولتان است: مسلما شما از طریق افزایش حجم تجارت و میزان گردش مالیتان می­‌توانید ظرفیت خالی مجموعه­‌تان را پر نموده و از منفعت بیشتری برخوردار شوید. در این بین در کنار فعالیت­‌های اثربخش بازاریابی که خودتان برای یافتن مشتری انجام می‌دهید احتمالا راهکارهای خلاقانه ما برای یافتن مشتریان جدید بتواند کمک شایانی به شما نماید.

وبسایت خود را طراحی کرده­‌اید، ابزارهای بازاریابی را تهیه کرده­‌اید  و کانال­‌های لازم برای ارتباط و جذب مشتری را نیز راه‌اندازی نموده‌­اید اما همچنان نسبت خروجی فعالیت­‌های بازاریابی‌­تان به هزینه­‌هایی که در زمینه بازاریابی صادراتی انجام داده‌­اید بسیار پایین و نامطلوب است. مشکل از کجاست؟! در اینجا ریشه­ مشکل را در چهار چیز باید جستجو کرد: ۱- کانال ارتباطی نامناسب، ۲- محتوا و شیوه­ بیان نامناسب، ۳- انتخاب مشتری هدف اشتباه؛ ۴- و نهایتا زمان نامناسب. بررسی این چهار موضوع به شیوه­ حرفه‌­ای می‌­تواند شما را در یافتن پاسخ مناسب یاری نماید. 

بازاریابی صادراتی
مطالعات اولیه بازار صادارت

اولین و شاید بتوان گفت مهم‌ترین گام در هنگام ورود به عرصه صادرات انجام تحقیقات بازار جهت شناسایی فرصت‌های پیش‌رو و پیدا کردن دید کلی از سفر صادراتی هست که بدنبال آن هستیم. در این مطالعات مواردی نظیر حجم و ارزش تجارت محصول در دنیا، رقبای تجاری محصول در منطقه و دنیا، کشورهای واردکننده محصول در دنیا، روند عرضه و تقاضای محصول، الزامات و قوانین صادرات محصول، سابقه صادرات محصول از ایران در سال های گذشته، معرفی بازارهای بالقوه جهت صادرات و همچنین سایر ملاحظات و توصیه‌های کاربردی برای صادرات محصول شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرم درخواست خدمات بازاریابی صادراتی

مشاوره رایگان صادرات

برای تسهیل و توسعه کسب و کار خود نیاز به مشاوره دارید؟

فرم مقابل را تکمیل کنید. همچنین می‌توانید تصویر زیر را اسکن کرده و از طریق واتساپ با ما تماس حاصل نمایید.

واتساپ سولوتیس
whatsapp